Parapety vnitřníTřída A

Parapety Werzalit jsou díky svým vlastnostem a výhodné ceně ideálním řešením jak pro novostavby tak i pro rekonstrukce.

Jádro desky je z přírodně navoskovaného dřeva, které je patentovanou vysokotlakou metodou zušlechťované s vysoce kvalitními živicemi na robustní dřevěné výlisky. Desky jsou bez škár, lisované z jednoho kusu do formy. Tím získávají vysokou hustotu a pevnost v tlaku. Jádro a vrstvy jsou spolu pevně spojené. Parapetové desky je možné dodat v šířkách od 10 do 60 cm a v délkách až 550 cm.
Vnitřní parapet
Vnitrni parapet A Vnitrni parapet A Vnitrni parapet A

Povrchová úprava s dekorem dřeva nebo mramoru vzbuzuje pocit ušlechtilého povrchu a umožňuje zvýraznit styl a charakter libovolného interiéru. Boky parapetu jsou chráněné plastovými koncovkami nebo laminováním. Parapety se vyznačují extrémní odolností vůči mechanickému poškození, vysokým teplotám, vlhkosti a všem v domácnosti používaným kyselinám a louhům. Testy dokázaly odolnost povrchu při kontaktu s rozpáleným předmětem (odložené kuchyňské předměty) bez viditelných stop poškození povrchu, jakož i odolnost při přímém kontaktu s rozpálenou cigaretou. Stopy sazí na místě opálení je možné lehce odstranit čistícími prostředky. Podobně jako i stopy po náhodném znečistění psacími prostředky.

Opal cigaretou Opal cigaretou


Třída B

Parapety jsou vyráběné z dvou kusů lisované dřevotřísky – desky a čela parapetu – s jemnými zaoblenými hranami. Spoj desek je ukrytý pod tenkou vrstvou laminovaného povrchu, který je krátkodobě odolný vodě.

Jsou vhodné do bytů, vytápěných a suchých prostor. Působením vlhkosti dochází k rozpadu materiálové struktury parapetu, proto jsou nevhodné do vlhka – koupelen apod. Stopy po opálení cigaretou nebo jiném mechanickém znečištění je možné odstranit čistícími prostředky.
Vnitřní parapet
Vnitrni parapet B Vnitrni parapet B Vnitrni parapet B


Třída C

Levný plastový komorový parapet nízké hmotnosti, komorová struktura se však vizuálně projevuje jemnými přehyby na povrchu.

Nevýhodou je riziko nevratné tvarové deformace pod vlivem působení různých teplot např. v zimním období (parapet ohřívaný prouděním vzduchu od radiátoru náhle ochlazený mrazivým vzduchem při větrání otevřeným oknem), proto není vhodné jejich umístění v blízkosti ohřívacích těles.
Vnitřní parapet
Vnitrni parapet C Vnitrni parapet C

Povrchová vrstva je citlivá na poškození ostrými nebo horkými předměty. Kontakt např. s horkým hrncem nebo zapálenou cigaretou roztaví povrchovou vrstvu a zanechá neodstranitelné stopy na desce parapetu.

Opal cigaretou Opal cigaretou

©    Planeta Group, s.r.o.  2009
©  2009  Lukáš Volf - webmaster